Zdolejte hory v merino oblečení

S příchodem chladného počasí začínají nadšenci do zimních sportů přemýšlet o dovolené v horách. Pokud plánujete strávit několik dnů v horských oblastech i vy, neměli byste podceňovat výběr oblečení. V současné době se navíc klade obrovský důraz na ekologii, a to i v módním světě. Běžně dostupné zimní oblečení, které je voděodolné, obsahuje látky, jež mají negativní dopad na životní prostředí a rozkládají se v přírodě stovky let. Švédská společnost 2117 se však snaží odlišit od ostatních výrobců zimního oblečení a respektuje ekologická pravidla, tedy nepoužívá materiál, jenž zanechává negativní stopu v přírodě. Připravte se tedy na první sněhovou nadílku.

Švédská značka a její šetrné výrobní technologie

 

Švédská značka 2117 představila už několik kolekcí oblečení, které je vyráběno tak, aby nemělo špatný dopad na životní prostředí. Bundy, dokonce ani kalhoty v těchto ekologických kolekcích neobsahují vůbec žádné sloučeniny PFC, jež jsou v přírodě v podstatě nerozložitelné. I hnutí Greenpeace na dané sloučeniny upozorňuje. Švédský výrobce oblečení namísto daných sloučenin zvolil materiál s DWR úpravou, která zajišťuje vodoodpudivost bund i kalhot. Stejně tak oblečení disponuje membránou TPE, a ta je také recyklovatelná a stoprocentně rozložitelná.

 

Dále nesmíme zapomenout na to, že společnost používá recyklovaná vlákna REPREVE, která jsou vyráběna z recyklovaných materiálů. Pro produkci těchto vláken se od roku 2009 spotřebovaly na 4 biliony PET lahví, které by jinak skončily někde na smetišti, a tím nesmírně zatížily naši zeměkouli.

 

Značka 2117 má kamenné pobočky, takže si můžete merino bundy a další oblečení vyzkoušet na vlastní kůži, a to ve Zlíně, Brně, Praze a Ostravě. Jestliže nemáte ani jedno z těchto měst na dosah ruky, nevadí, protože zimní výbavu zakoupíte i skrze internetový obchod. A teď se přesuneme k tomu, co daná značka nabízí, a ještě vám představíme materiál, jenž je do oblečení přidáván.

 

2117 má oblečení na různé sporty

 

V pestrém produktovém portfoliu najdete oděv určený především na golf a běhání, ovšem majoritní postavení má především lyžařské oblečení. Věděli jste o tom, že když si koupíte merino bundu od této značky, tak opravdu šetříte naši planetu, neboť i naprosté detaily, jako jsou zipy, jsou vyrobené certifikovanými dodavateli s ohledem na životní prostředí?

 

Co je to merino?

 

Zmínili jsme už několikrát, že pod značkou 2117 se prodávají merino kalhoty, bundy i termoprádlo. Co to však to merino je? Pod daným názvem se skrývá v podstatě plemeno ovce domácí, které se chová především na Novém Zélandu. Oproti klasické vlně se ta merino liší tím, že jednotlivá vlákna jsou neskutečně tenká, přičemž jejich tloušťka se měří v mikrometrech. Oblečení s přídavkem merino vlny se chlubí extrémní hřejivostí a schopností zachytávat teplo. Stejně tak tato specifická vlna dokáže absorbovat vlhkost, a to až 30 % svého objemu, což je v porovnání s takovým polyesterem mnohonásobně více.

 

Nemusíte se obávat toho, že když se při lyžování či jakémkoliv jiném zimním sportu zapotíte, tak vás přejde zima, protože s merino termoprádlem nedochází k nepříjemnému chladivému pocitu při pocení. V neposlední řadě stojí za zmínku antibakteriální schopnosti.

 

V bohatém sortimentu najdete oblečení jak pro pány, tak i dámy či děti. Do ekologického oděvu se tak může obléct klidně celá rodina. Vedle oblečení značka prodává ještě doplňky, jako jsou lyžařské brýle, helmy, batohy, tašky, nákrčníky, čepice,láhve, podložky i rukavice. Tak neváhejte a podívejte se na zboží v e-shopu 2117.cz.

 

Záleží nám na vašom súkromí

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Allow everythingDetailed settings