Šetrné technologie 2117

TPE MEMBRANY

TPE membrány mají v porovnání s běžně používanými membránami TPU, PU a PTFE mnoho výhod. Z našeho pohledu je však důležité i to, že se dají recyklovat, případně se účinkem světla, vzduchu a vody plně rozloží. Vyhovují eko-standardům REACH 148 a Oeko-tex-100.

DWR (trvalé ošetření voděodpudivými repelenty)

Všechny naše produkty jsou na svrchní látce opatřeny ultratenkou DWR úpravou, takže voda neproniká do struktury materiálu, ale sklouzne po povrchu. Naše DWR repelenty ale neobsahují nebezpečné a životnímu prostředí významně škodlivé PFC látky.

Recyklovaná vlákna REPREVE

REPREVE je předním producentem vláken z recyklovaných materiálů. Od roku 2009 už REPREVE recyklovali 4 biliony PET lahví a z jejich vláken efektivním způsobem vznikají produkty naší denní potřeby. 2117 používá vlákna firmy REPREVE od roku 2011.

PRIMALOFT

Jeden z nejvýkonnějších tepelně izolačních materiálů, neabsorbuje vodu a jeho vysoký výkon a tepelně izolační schopnosti se téměř nesnižují ve vlhkém prostředí. PRIMALOFT, syntetická alternativa k husímu peří, je celosvětově uznáván jako osvědčený vůdce a průkopník inovativních řešení komfortu.

SORONA DUPONT

Izolace DUPONT SORONA je vyrobena z minimálně 30 % ročně obnovitelných materiálů rostlinného původu. Výroba tohoto materiálu zároveň vyžaduje o 30 % méně energie a snižuje emise skleníkových plynů o 63 % oproti stejnému množství Nylonu6, který je na petrochemické bázi. Je ideální pro oblečení na aktivní outdoorové sporty, poskytuje pohodlí i jemnost.

Ovčí vlna MERINO

Vlněná vlákna se výborně přizpůsobí klimatickým podmínkám chladnějšího a vlhkého prostředí. Splňuje tak nejvyšší nároky na funkčnost. MERINO vlna je hedvábně jemná, prodyšná a má skvělé izolační vlastnosti. Její produkce je šetrná k životnímu prostředí, pochází z obnovitelných zdrojů a je biologicky rozložitelná.

Záchranný systém RECCO®

Lavinový vyhledávací systém RECCO® je dvoudílná technologie fungující na odrazu Recco reflektoru (zrcátka na oblečení) ze silného vysílače, detektoru, které používají lyžařská střediska a záchranné týmy. Umožňuje přesně stanovit lokalitu, kde se oběť nachází. Používá se zejména v Alpských zemích.

Záleží nám na vašom súkromí

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Allow everythingDetailed settings