Eco

Milujete přírodu, sport a módu?

Jste vyznavači životního stylu, který je v souladu s trvalou udržitelností?

Pokud chcete své přesvědčení posunout na vyšší úroveň, nabízíme Vám řešení v podobě udržitelné módy. Můžete tedy jednoduše vyjádřit svou osobitost a aktuální náladu módními kousky s minimálním dopadem na životní prostředí. Nemusíte nakupovat pouze v second handu, abyste naši planetu nezatěžovali. Sehnat totiž funkční a kvalitní sportovní oblečení z druhé ruky může být opravdu oříšek.

Máme pro Vás řešení! Značka 2117 odkazuje na nejvyšší švédskou horu Kebnekaise, která bohužel vlivem tání ledovce klesla pod hranici 2100 m. Vlivem těchto událostí se v 2117 už před sedmi lety rozhodli představit cenově dostupnou ECO friendly kolekci lyžařského oblečení. Výroba takového oblečení zatěžuje životní prostředí podstatně méně, než je v oděvním průmyslu běžné. Jak to jenom dokázali? Zaměřením na detail, v našem případě tedy na jednotlivé materiály. Pojďme si to vysvětlit na výrobě bundy, kde jsou správně zkombinovány šetrné technologie a ekologické materiály.

Lyžařské bundy a samozřejmě i kalhoty jsou vyrobené ze zbytků látek textilního průmyslu a také z recyklovaných vláken Repreve, která jsou získávána z vytříděných plastových lahví na vodu. Oblečení (tedy i mikiny, první vrstva, outdoorové kalhoty a kraťasy) v těchto ECO kolekcích neobsahují sloučeniny PFC, které se v přírodě prakticky nerozkládají. Namísto nich odpuzování vody zajišťuje materiál s DWR úpravou. Jedná se o ultratenkou vrstvu, která zajistí, že voda neproniká do materiálu, ale sklouzne po povrchu. Membrána TPE je kompletně recyklovatelná a rozložitelná.

Ale lyžařská bunda, to zdaleka nejsou jen umělá vlákna potřebná k výrobě základního materiálu. Jsou tu i knoflíky, druky, zipy a celá řada dalších detailů. Všechny se dají vyrábět způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí, stačí pouze najít vhodné dodavatele, kteří smýšlejí stejně.

Zdá se vám to jako sci – fi? Vidíte před sebou nevzhledný kus látky, který má sice skvělé funkční vlastnosti, ale s módou nemá nic společného. Nenechte se zmást a proklikejte se naším e-shopem. Realita je taková, že objevíte kvalitní a vysoce funkční outdoorové oblečení čistého skandinávského designu v dostupné cenové hladině, které vám poskytne nezbytný komfort a pohodlí.

Přidejte se k nám, třeba tím, že nosíte ECO friendly oblečení.

Záleží nám na vašom súkromí

Tento internetový obchod ukladá súbory cookie, aby mohol správne fungovať. Používaním našich služieb súhlasíte s ich používaním.

Allow everythingDetailed settings